Brigita Rakauskienė

 

   

   Veltinis - pats seniausias vilnos gaminys.    Audimas, mezgimas ir kitos vilnos apdirbimo  bei panaudojimo technologijos atsirado daug  vėliau.  Pirmi veltinio gaminiai archeologų  datuojami  IV-Va. pr. Kr.  Dėl nepalankių  gamtinių sąlygų Lietuvoje negalime  pasidžiaugti tokiais senais veltinio gaminių  radiniais, tačiau neabejotina, kad veltinis  egzistavo, nes buvo laikomos avys. Pagal  legendą pirmas veltinio kilimas buvo suveltas  Nojaus laive: plukdomos avys buvo laikomos  labai suspaustos ir krentanti vilna buvo  mindoma laivo dugne su vandeniu. Taip, anot  legendos, buvo suveltas pirmasis kilimas.  Matyt , tiesos šioje legendoje yra, nes net ir  šiais inovacijų bei technologijų laikais vilna  dažnai  veliama naudojant tik vandenį ir  muilą, pasitelkiant išmonę bei rankų šilumą.

    Veliu nuo 2008m. Veltinis mane sužavėjo savo panaudojimo galimybėmis. Tai gali būti medžiaga skirta tiek statyboms , tiek ir subtiliam meno kūriniui. Vilna žavi savo unikalumu, gebėjimu “kvėpuoti”. Ji neleidžia nei sušalti, nei perkaisti. O kur dar į tokį gaminį įdėta žmogaus rankų šiluma, galimybė prisiliesti prie kažko tikro, archaiško!

   Iš vilnos gaminu šlepetes, kepures, aksesuarus, drabužius. Dalyvauju tarptautinėse  bei  vietinėse parodose, festivaliuose, mugėse.  Veldama  naudoju savo rankų darbo muilą.  Domiuosi dažymu augalais. 

 

Kontaktai:

Brigita Rakauskienė

Tel.: +370 686 71178

rugelis.brigita@gmail.com

Brigitos Rakauskienės darbų galerija.