Archajinių amatų stovykla 2013

2013-05-22 23:56

                      VšĮ Vilniaus puodžių cechas ir amatininkų klubas „Dvaro meistrai“


                                                                     pristato


 


                                                     Archajinių amatų stovykla 2013


                                                    2013 Liepos 15 d. – rugpjūčio 4 d.


                                                        Trakų Pusiasalio pilies kiemas


 


                                                                    Dienotvarkė


 


Liepos 15 d.  Dalyvių atvykimas – registracija. Stovyklos atidarymas, darbotvarkės pristatymas.


Liepos 16 d.  „Puodžiaus vaizdinys archajinėje pasaulėžiūroje“ (paskaitą skaito keramikas Dainius  Strazdas). Etninių kultūrų istorinė keramika: senovės Graikija, Pietų Kinija, Afrika, Prūsija -  formavimas, dekoravimas, išdegimas (temą pristato keramikė Elena Aleksejeva, keramikas Dainius  Strazdas). Vilniaus gotikos ir renesanso keramika (temą pristato keramikas Dainius Strazdas)


Akmenų rinkimas ir degimas.


Liepos 17 d. Baltiškų papuošalų gamyba, žalvario dirbinių liejimas.  Temą pristato juvelyras Kazimieras Barišauskas.


Akmenų grūdimas, sijojimas ir molio paruošimas.


Liepos 17– 27 d.   Keramikos analogų lipdymas ir papuošalų bei papuošalų formelių darymas.


Liepos 19 d.  Senoji knygrišystė (temą pristato knygrišiai Rimas Supranavičius, Sigitas Tamulis).


Liepos 19 – 21 d. Knygrišystės darbai su meistrais Rimu ir Sigitu.


 


Liepos 22 d. Namų apyvokos reikmenų gamyba ir senųjų medžio apdirbimo būdų pristatymas(amatą pristato meistras Saulius Česna).


Liepos 22 – 26 d. Medžio darbai su meistru Sauliumi.


Liepos 23 d. Senoviniai stalo žaidimai (temą pristato meistras Mindaugas Korsakas).


Liepos 23 - 25 d. Stalo žaidimų gamyba su meistru Mindaugu.


Liepos 24 d.  Žalvario dirbinių ir papuošalų liejimas  (amatą pristato juvelyras Kazimieras Barišauskas).


Liepos 25  d.  Vilnonių, kanapinių, dilgėlinių ir lininių siūlų verpimas. Juostų audimas skieteliu  (temą pristato verpėja Virginija Rimkutė).


Liepos 25 – 27 d. Verpimo, audimo darbai su meistre Virginija. 


Liepos 25 d. Tradiciniai tošiniai dirbiniai nuo akmens amžiaus iki XX a. (tošininkas iš Novgorodo, Rusijos Federacijos dailininkų sąjungos narys Vladimir Jaryš (Rusijos Federacija). 


Liepos 25 - 27 d.   Tošininkystės darbai su meistru iš Novgorodo.               


Liepos 27 d. - rugpjūčio 3 d. Keramikos dirbinių išdegimas naudojant įvairias technikas: lauko židinys („duobė“), raugo keramika, Junan kupstas („Skruzdėlynas), terra sigilata(keramikos išdegimui vadovauja meistrai Laura Sodeikaitė, Elena Aleksejeva, Dainius Strazdas)


Liepos 28 d. Laisvadienis.


Liepos  29 d.  Senoji batsiuvystė (temas pristato archeologas Arūnas Puškorius,  odininkės Dalia Grigonienė, Elzė Grigonytė).


Liepos  29 d. - liepos 31 d. Odos darbai su odininkėmis.


Keramikos degimai.


Rugpjūčio 3 d. Tvarkymasis. Stovyklos-seminaro uždarymas, darbų peržiūra, pabaigtuvių puota.


Rugpjūčio 4 d.  Dalyvių išvykimas.


 


Kontaktiniai telefonai registracijai, stovyklos vadovai:


Dainius Strazdas 865999040,  Elena Aleksejeva 865999041,  Laura Sodeikaitė 865958221


info@pottery.lt