Tomas Abraitis

Gimiau Vilniuje. Studijavau VU istorijos fakultete istoriją, 2003 m. baigiau bakalauro studijas, o 2006 – magistro. Šiuo metu dirbu archeologijos srityje.

Dar studijuodamas antrame kurse iš karvės kojų kaulų ištekinau Šiaurės Amerikos indėnų nešiotą kaklo vėrinį. Nors tenkino rezultatas ir patirtas malonumas dirbant su medžiaga, kaulo apdirbimą palikau keleriems metams.

 Nuo 2000 metų ėmiau dalyvauti gyvosios archeologijos renginiuose Kernavėje kaip lankininkas. Patirti įspūdžiai, amatų įvairovė ir užsimezgusios pažintys pažadino norą užsiimti konkrečiu amatu – kauladirbyste. Nuo 2006 m. ėmiau aktyviai domėtis ir dirbti šioje srityje. Juvelyrų, skulptorių, medžio drožėjų konsultacijos ir patarimai padėjo geriau perprasti kaulo apdirbimo technikas. Tiesa, pirmieji mano dirbiniai buvo visai ne archeologinių radinių kopijos. Pradžioje įkvėpimo sėmiausi iš Naujojoje Zelandijoje gyvenančių čiabuvių maorių kaulo, medžio ir nefrito drožėjų. Labai sužavėjo, ir ligi šiol žavi, jų papuošalai, gaminti iš banginio kaulų. Kopijuodamas maorius, ėmiau raižyti auskarus ir pakabukus .

 Gyvenamoji aplinka (visgi esu ne iš Polinezijos :) ) įpareigojo atidžiau pažvelgti į savo šalies ir kaimyninių regionų kauladirbystės amato istoriją. Pastaruoju metu domiuosi LDK ir Šiaurės Europos kaulo/rago dirbiniais. Be to, domina kauliniai papuošalai, miniatiūrinė skulptūra, reljefinė drožyba.

 Pirmą kartą kaip kauladirbys debiutavau 2009 metais Kernavėje. 2010 metų rudenį įstojau į eksperimentinės archeologijos klubą „Pajauta“. Nuo tada dalyvauju įvairiuose gyvosios archeologijos renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

 

Kontaktai:

Tomas Abraitis

Tel.: +37067868031

tomas.abrass@gmail.com   

Puslapiai: 123»